Derkoski: Partitë t’i respektojnë rekomandimet për tubimet publike – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Derkoski: Partitë t’i respektojnë rekomandimet për tubimet publike

Kryetari i Komisionit Shtetëror të zgjedhjeve, Oliver Derkovski, pret që partitë t’u përmbahen rekomandimeve lidhur me tubimet publike në kontekst të parandalimit të coronavirusit, për çka sot në seancë do të vendos Qeveria.

“Shpresoj se do t’i respektojnë vendimet e Qeverisë. Situata është e tillë, ku duhet të gjithë të kemi kujdes dhe të sillemi me përgjegjësi. Shpresoj se do të sillen me përgjegjësi në tërë situatën”, tha Derkovski, duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve pas seancës së sotme publike të KSHZ-së.
Qeveria, siç paralajmëroi paraprakisht ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot në seancë do të vendos nëse do të ndalojë tubime masive publike, pa dallim nëse organizohen në ambient të hapur ose të mbyllur, si ngjarjet sportive, me qëllim të parandalimit të përhapjes së coronavirusit.telegrafi

Related posts

Në komunën e Zhelinës shënohet 7 dhe 8 marsi (VIDEO)

Televizioni Koha

Së shpejti do të hapet edhe një kopsht fëmijësh në Gostivar

Televizioni Koha

Një tjetër person me urgjencë tek infektivi, dyshohet për një rast tjetër me koronavirus

Televizioni Koha

Leave a Comment