Detaje të reja rreth aksidentit Tetovë-Shkup – Tv Koha
Kronika e Zeze Maqedoni

Detaje të reja rreth aksidentit Tetovë-Shkup

Janë lënduar shoferi dhe bashkudhëtari i një kamioni që u rrotullua sot në mëngjes rreth orës 06:30 në rrugën Tetovë-Shkup. Për shkak të lëndimeve bashkudhëtari është mbajtur në Spitalin Klinikë të Tetovë për mjekim të mëtejshëm.

“Një automjet ngarkues i markës ‘mercedes’ ka humbur kontrollin, ka dalë nga rruga në anën e djathtë në korsinë Tetovë-Shkup tek “Ura e Dëbërcës. Në automjetin janë lënduar shoferi F.A. (48) prej fshatit Poroj dhe B.Z. (29) prej fshatit Sellcë. Të dy janë dërguar në spitalin e Tetovës për dhënien e ndihmës mjekësore”, deklaroi Marijan Josifovski, zëdhënës i SPB Tetovë.
Hetim në vendin e ngjarjes kanë bërë ekipet e SPB Tetovë.

Related posts

Epidemia po dobësohet, po bëhet plan për lehtësimin e masave

Televizioni Koha

Bekteshi: Nuk ka vend për panik, ushqim ka mjaftueshëm, qytetarët të mos bëjnë turma dhe të blejnë në mënyrë të arsyeshme

Televizioni Koha

Deri nesër do të dihet se a do të ketë masa të reja restriktive kundër Kovid-19

Televizioni Koha

Leave a Comment