Dhuroi një gotë ujë, djaloshi nga Maqedonia fiton një Mercedes në Gjermani - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Dhuroi një gotë ujë, djaloshi nga Maqedonia fiton një Mercedes në Gjermani

Jeta shpeshherë naj sjellë sprova të ndryshme, por nuk duhet të bëhemi pesimistë. Një djalë nga Maqedonia, i cili për një kohë të gjatë jeton në Gjermani ka pësuar një aksidentë të rëndë me disa thyerje të brinjëve dhe dëmtime tjera në trup.

Ai është shtruar në spital nën kujdesin shëndetësor, por me brengën se për cdo ditë po humb dhe nuk po mund të realizohet në aspektin profesional.

Disa ditë para se ta lëshonte spitalin, duke shëtitur korridoreve ka parë një derë hapur, brenda së cilës ishte e shtrirë një grua të moshuar.

Ajo ka lëshuar një zë të ulët duke i kërkuar Davidit që ta thirr motrën medicionale për ti mbushur një gotë me ujë. Davidi e ka kryer vetë këtë shërbim, duke u treguar dashamirës me të moshuarën gjermane, njofton http://exclusive.mk/

Ditën kur shtetasi Maqedonisë është dashur ta lëshoj spitalin, motra medicionale i ka thënë se duhet ta vizitoj të moshuarën. Në takimi e fundit me të ajo i ka dhënë një zarf në të cilën në shenjë falënderimi i ka dhuruar një mercedes të ri, të cilin e ka marrë nga salloni.

Related posts

Hajduku i Splitit vjen në Shkup! Do të përballet me Renovën

Televizioni Koha

Xhaferi: ASH-PDSH dhe AA-BESA kanë qenë një trup, dje janë ndarë, si mund të bashkohen sot?

Televizioni Koha

Protestë edhe në Ferizaj për rastin e abuzimit seksual ndaj të miturës në Drenas

admin-tvkoha

Leave a Comment