Dimitrievski thotë se i është montuar rasti me coronavirus – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Dimitrievski thotë se i është montuar rasti me coronavirus

Kryetari i Komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski në intervistën e tij për Telma thotë se “bëhet fjalë për rast të montuar dhe do të ndërmarr të gjitha veprimet ligjore”.

Dimitrievski thotë se kjo nuk është betejë politike, por se kanë qëndrime të ndryshme të Shtabit Komunal të Krizës dhe Shtabit të Krizës i cili udhëheq Filipçe.

Ai tha se janë shkelur ligjet dhe të drejtat e njeriut duke përfshirë këtu publikimin e të dhënave personale.

Ndryshe, Dimitrievski së pari u raportua se ishte i infektuar, por në analizat që i ka bërë ai në mënyrë private, del se ka rezultuar negativ./Telegrafi/

 

Related posts

Vrasje e shumëfishtë në Gjilan, zyrtarja policore vret 4 anëtarë të familjes dhe në fund veten

Televizioni Koha

Zaev në “fejsbuk” dënoi dhunën që policët ushtruan kundër personave të komunitetit rom

Televizioni Koha

Oda hotelerike-turistike: Agjencitë turistike kërkojnë ndihmë nga qeveria, këtë nuk mund ta durojmë

Televizioni Koha

Leave a Comment