Dimovski për aksionin e MPB-së: Sasia më e madhe e drogës e sekuestruar ndonjëherë në Maqedoni – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Dimovski për aksionin e MPB-së: Sasia më e madhe e drogës e sekuestruar ndonjëherë në Maqedoni

Deputeti i OBRM-PDUKM-së Ilija Dimovski, ka reaguar në rrjetet sociale pas aksionit të MPB-së në Saraj, ku u sekuestrua një sasi e madhe e drogës.

Ai thotë se MPB ka sekuestruar 1.3 tonë kokainë, që sipas tij, është sasia më e madhe e sekuestruar deri tani.
“Tre vjet qeverisje e LSDM-së nuk kemi dëgjuar se është sekuestruar asnjë kilogramë kokainë. Sot, MPB ka konfiskuar 1.3 tonë. Sasia më e madhe e sekuestruar në RM. A kanë qenë të verbër? Ose …?”, ka shkruar Dimovski.

Ndryshe, sasia prej 1.3 tonë kokainë ka kaluar edhe nga Shqipëria, përmes pikës kufitare të Hanit të Hotit, në Shkodër, dhe më pas ka dalë nga pika kufitare e Qafë Thanës, duke hyrë në Maqedoninë e Veriut, aty ku u kap, para se të mbërrinte në destinacionin final, Slloveni./Telegrafi/

Related posts

Gjermania nga 1 janari me rregullore të re për punësim të privilegjuar nga Ballkani Perendimor

Televizioni Koha

Vendosen sot çmimet e reja të karburanteve në Maqedoni

Televizioni Koha

Kancelarja Merkel refuzoi ftesën e presidentit Trump për të marrë pjesë në samitin e G7-ës

Televizioni Koha

Leave a Comment