Dita e nesërme shpallet ditë zie në Kumanovë – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Dita e nesërme shpallet ditë zie në Kumanovë

Këshilli Komunal i Komunë së Kumanovës ka thirrur për sot mbledhjen e jashtëzakonshme me një pikë të vetme të rendit të ditës dhe atë shpalljen e ditës së nesërme (25.02.2020) e martë, ditë zie.

Këshilltarët unanimisht mbështetën këtë propozim dhe me këtë dita e nesërme u shpallë ditë zie. Gjatë ditës së nesërme të gjitha aktivitetet kulturore në këtë Komunë do të ndërpriten dhe flamujt do të ulen në gjysmë shtizë.
Anëtarët e Këshillit me propozim të kreut të Komunës, mbajtën një minutë heshtje për viktimat e shkaktuara nga shpërthimi i bombolës së gazit në Rramanli./Telegrafi/

Related posts

Kryetari i Aleancës Ndërkombëtare të Boki13, Agapi Dika dëshmon në Prokurorinë për Krim të Organizuar

Televizioni Koha

OSMANI: INTEGRIMI EVROPIAN HAP MUNDËSI TË REJA PËR ZHVILLIM TË BIZNESIT

Televizioni Koha

Shënohet rasti i tretë me koronavirus në Kosovë

Televizioni Koha

Leave a Comment