Ditëve në vijim moti do të jetë i nxehtë dhe deri në 34 gradë prej të hënës shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Ditëve në vijim moti do të jetë i nxehtë dhe deri në 34 gradë prej të hënës shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

Nën ndikim të masës shumë të ngrohtë ajrore ditëve në vijim do të mbizotërojë mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare dhe me temperatura maksimale të cilat janë mbi mesataren për këtë periudhë të vitit.

Temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 34 gradë. Do të fryejë erë e përkohshme mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi jugor.

Nga fundi i kësaj dhe fillimi i javës tjetër në orët e pasdites do të ketë kushte për shfaqje të izoluar afatshkurtër të shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullimave. ls/shk/

Related posts

Rustemi: Punimet për Korridorin 8 do të fillojnë këtë vit

Televizioni Koha

Humbjet kryesore në Banjat e Dibrës

Televizioni Koha

Ueb-platforma nacionale për mësim në distancë për nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme

Televizioni Koha

Leave a Comment