Dorëzohen kallëzime për pjesëmarrësit në liturgjinë në Strugë, procedura ende nuk është kompletuar – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Dorëzohen kallëzime për pjesëmarrësit në liturgjinë në Strugë, procedura ende nuk është kompletuar

Personat pjesëmarrës në liturgjinë në Strugë, thirren në bisedë informative dhe ngritën parashtresa përkatëse nga Prokuroria Publike, njoftoi sot ministri i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev.

“Sektori për Punë të Brendshme në Ohër, punon në koordinim me Prokurorinë Publike, identifikohen personat, ngritën padi penale dhe parashtresa përkatëse në Prokurori. Po zhvillohen biseda edhe me drejtuesin e Departamentit të Punëve të Brendshme në Strugë dhe Ohër, me inspektorët në detyrë në terren dhe anëtarët në uniformë të policisë, përfshirë Departamentin e policisë pa uniformë, sapo të përfundojë procedura do ta informoj publikun”, thotë Çulev. bs/fab

Related posts

Rumenige: UEFA keq e mbaroi punën dhe prandaj është heqja e suspendimit ndaj Mançester Sitit

Televizioni Koha

Spasovski: Nuk ka zvogëlim drastik të numrit të të punësuarve, punëtorët të mos nënshkruajnë largim nga pune

Televizioni Koha

Hristijan Mickoski të del para qytetarëve dhe të përgjigjet se a është takuar me një nga të dyshuarit, që i është caktuar masa e paraburgimit

Televizioni Koha

Leave a Comment