Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Dy viktima dhe 62 raste të reja me Covid-19, shërohen 17 pacientë
Lajmi i Ditës Maqedoni

Dy viktima dhe 62 raste të reja me Covid-19, shërohen 17 pacientë

Gjatë 24 orëve të fundit, nga 771 teste të realizuara, 62 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Sipas qyteteve, 24 raste të reja janë regjistruar vetëm në Shkup, Kumanov 2, Shtip 14, Tetovë 12, Strugë 4 ,Veles 1, Gostivar 3, Koçani 1, Vallandov 1.

Instituti i Shëndetit Publik brenda 24 orëve të fundit ka regjistruar 17 pacientë të shëruar. Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 5 pacientë të shëruar, një pacient është regjistruar në Kumanovë,9 në Tetovë, 1 në Manastir, 1 në Gostivar,

Fatkeqësisht gjatë 24 orëve të fundit dy pacientë kanë humbur betejën me Covid-19. Dy viktima janë nga Gostivari dhe Struga.

Sipas statistikave të fundit në vendin tonë nga fillimi i pandemisë janë diagnostifikuar 2.226 persona me koronavirus, prej të cilëve 1.552 janë shëruar, kurse fatkeqësisht betejën me koronavirusin e ri e kanë humbur 133 pacientë. Për momentin në vendin tonë janë 541 raste aktive me koronavirusin e ri.

Related posts

Çarterë për në Turqi dhe Egjipt – koronavirusi nuk i parandaloi qytetarët e Maqedonisë së Veriut të verojnë jashtë vendit

Televizioni Koha

Qeveria sllovene mbrëmë edhe zyrtarisht shpalli epidemi të koronavirusit

Televizioni Koha

5 viktima, 127 raste të reja dhe 95 të shëruar

Televizioni Koha

Leave a Comment