E Dhimbshme, Koronavirusi I Merr Jetën Futbollistes 23-Vjeçare – Tv Koha
Botë Kronika e Zeze

E Dhimbshme, Koronavirusi I Merr Jetën Futbollistes 23-Vjeçare

Një lajm tragjik na vjen nga Irani, ku një sportiste 23-vjeçare ka ndërruar jetë nga koronavirusi.

Mediat iraniane raportojnë se e reja, Elham Sheikhi, ishte shtruar në spitalin e qytetit Qom dhjetë ditë më parë, pasi u konfirmua se ishte e infektuar me koronavirus.

Ajo ishte pjesë e ekipit kombëtar të femrave të Iranit, në lojën e futsalit.

Në Iran është shpallur gjendja e emergjencës nga koronavirusi.

Virusi vdekjeprurës kinez u ka marrë jetën 26 personave në shtetin islamik, ndërsa numri i të infektuarve ka shkuar në 245.infosport.mk

Related posts

Bllokimi për shkak të koronavirusit e pastroi ajrin në Evropë

Televizioni Koha

Sulm me thikë në Kinë, janë lënduar rreth 40 fëmijë dhe të rritur

Televizioni Koha

Për 17 vjet kanë qenë shoqe të pandara, më pas e kuptuan që janë motra: Historia e amerikaneve që “pushtoi” mediet botërore

Televizioni Koha

Leave a Comment