E Premtja e Madhe dhe dita e dytë e Pashkëve ditë jo pune – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

E Premtja e Madhe dhe dita e dytë e Pashkëve ditë jo pune

E Premtja e Madhe para Pashkëve (30 prill) është ditë jo pune për qytetarët e fesë ortodokse në Republikën e Maqedonisë së Veriut, ka bërë të ditur Ministria për Punë dhe Politikë Sociale.

Ditë jo pune për të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut është dita e hënë (3 maj), dita e dytë e Pashkëve sipas kalendarit ortodoks.

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale, qytetarëve të fesë ortodokse në Republikën e Maqedonisë së Veriut ua uron festën e madhe krishtere të Pashkëve

Related posts

Regjistrohen 40 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni dhe një person i vdekur

Televizioni Koha

Në vend 219 të sëmurë me Kovid-19, janë bërë 1.800 teste, Filipçe bind se sistemi shëndetësor është në kondicion tërësisht të mirë

Televizioni Koha

Spasovski takohet me krerët fetar: Shëndeti i qytetarëve prioritet kryesor

Televizioni Koha

Leave a Comment