Edhe dy të vdekur nga koronavirusi në Serbi, 384 të infektuar – Tv Koha
Lajmi i Ditës Rajon

Edhe dy të vdekur nga koronavirusi në Serbi, 384 të infektuar

Dy persona të tjerë kanë vdekur mbrëmë në Serbi, të cilët ishin me koronavirus.

Në gjendje jo të mirë është K.S. 80 vjeçar, i cili ishte shtruar në Klinikën e Sëmundjeve Infektive dhe Tropikale të SHKK-së , ai ka qenë me respiratorë ditëve të fundit.

Sipas të dhënave të fundit, tashmë 384 persona janë infektuar, ndërsa numri i personave që kanë humbur jetën ka shkuar në gjashtë, raporton Tanjug transmeton lajmi.net.

Siç njoftojnë mediat serbe, 203 persona janë duke u trajtuar në spital, 24 prej të cilëve janë me respiratorë.

Related posts

Është rritur numri i të infektuarve edhe në fqinjësi, sërish mund të ketë masa të reja në kufij

Televizioni Koha

Zyrat e OVL-së së UÇK-së janë rrethuar dhe janë duke u bastisur nga zyrtarët policorë të EULEX-it

Televizioni Koha

Vala e vjeshtës së KOVID-19 mori hov, të respektohen masat për mbrojtje

Televizioni Koha

Leave a Comment