Edhe dy të vdekur nga koronavirusi në Serbi, 384 të infektuar - Tv Koha
Lajmi i Ditës Rajon

Edhe dy të vdekur nga koronavirusi në Serbi, 384 të infektuar

Dy persona të tjerë kanë vdekur mbrëmë në Serbi, të cilët ishin me koronavirus.

Në gjendje jo të mirë është K.S. 80 vjeçar, i cili ishte shtruar në Klinikën e Sëmundjeve Infektive dhe Tropikale të SHKK-së , ai ka qenë me respiratorë ditëve të fundit.

Sipas të dhënave të fundit, tashmë 384 persona janë infektuar, ndërsa numri i personave që kanë humbur jetën ka shkuar në gjashtë, raporton Tanjug transmeton lajmi.net.

Siç njoftojnë mediat serbe, 203 persona janë duke u trajtuar në spital, 24 prej të cilëve janë me respiratorë.

Related posts

Kryeministri dhe ministrat të cilët ishin në Kumanovë në gjendje të mirë shëndetësore, presin të kalojnë shtatë ditë dhe i ndjekin rekomandimet e epidemiologëve

Televizioni Koha

Bilall Kasami: Në qeverisjen tonë të ardhshme pas 15 Korrikut, vëmendje të veçantë do t’ju kushtojmë bujqive.

Televizioni Koha

Parku I vetëm I gjelbërt Tetovë dëmtohet gjatë natës

Televizioni Koha

Leave a Comment