Era dëmton edhe fasadën milionëshe të MEPSO-s që ishte ndërtuar gjatë projektit “Shkupi 2014” – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Era dëmton edhe fasadën milionëshe të MEPSO-s që ishte ndërtuar gjatë projektit “Shkupi 2014”

Era e fuqishme që mbrëmë e kaploi Shkupin ka shkaktuar dëme të mëdha.

Një nga objektet që ka pësuar është edhe godina e MEPSO-s, e cila ka qenë pjesë e projektit “Shkupi 2014”.
Fasada e re e MEPSO-s me shtylla të stilit antik dhe çati të re, kishte kushtuar 11 milionë euro.
Kryetari i Bashkisë së Shkupit Petre Shilegov, ka publikuar disa fotografi të fasadës së dëmtuar. Ai thotë se pas zgjedhjeve do të kërkojë zgjidhje konkrete për ndërtesat e këtij projekti, që sipas tij paraqesin projekte kriminale dhe jo të sigurta për jetën e qytetarëve./Telegrafi/

Related posts

PDSH: Zgjedhje duhet të ketë, por varësisht nga situata me koronavirusin

Televizioni Koha

Sot ja kaloj ditës së djeshme , gjatë 24 orëve të fundit 364 raste të reja të COVID -19 -Tetovë 19 raste të reja

Televizioni Koha

Regjistrohen 13 viktima dhe 14 raste të reja me virus

Televizioni Koha

Leave a Comment