Erdogan reagon pas tërmetit – Tv Koha
Botë

Erdogan reagon pas tërmetit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka reaguar pas tërmetit me magnitudë 6.8 shkallë të Rihterit që la deri tani të paktën 14 persona të vdekur dhe mbi 300 të lënduar.

“Si president i Turqisë, dua t’iu bëj me dije që po ndjek nga afër të gjitha zhvillimet. Ne qëndrojmë pranë popullit tonë me të gjitha institucionet. Të gjithë vëllezërit tanë që kanë humbur jetën si pasojë e tërmetit i mëshiroftë Zoti, derisa uroj shërim të shpejtë për të gjithë ata që janë të lënduar”, ka shkruar ai në Twitter.

Related posts

A e ka mposhtur koronavirusin Wuhani? Hapen metrotë dhe bizneset

Televizioni Koha

Guteresh: Është e pasigurt nëse do të mbahet Samiti vjetor i KB-së

Televizioni Koha

Përse vaksina ruse Sputnik nuk pranohet ende në Australi?

Televizioni Koha

Leave a Comment