Familjen e zë furtuna në det,shpëtojnë babai me njërin nga djemtë,tjetri në gjendje të rëndë,kërkohet gruaja - Tv Koha
Lajmi i Ditës Rajon

Familjen e zë furtuna në det,shpëtojnë babai me njërin nga djemtë,tjetri në gjendje të rëndë,kërkohet gruaja

Katër pjesëtarë të një familje i ka zënë furtuna në det në Himarë, për shkak të motit të keq që përfshiu sot vendin.

Ata dolën për të mbledhur rrjetat në det. Mësohet se babai dhe dy djemtë kanë dalë nga deti, por është në kërkim gruaja.

“Vijon kërkimi intensiv në det, për gjetjen edhe të një shtetaseje që ishte në bordin e këtij mjeti lundrues, e cila dyshohet se është mbytur”, thotë policia.

Njëri nga djemtë mësohet se është transportuar në Spitalin e Vlorës pasi është në gjendje te rëndë.

Njoftimi i policisë:

Himarë

Policia Kufitare dhe roja bregdetare shpëtojnë tre shtetas që rrezikuan të mbyteshin në det, të cilët kishin dalë për peshkim me një mjet të vogël lundrues, i cili u fundos.

Vijon kërkimi intensiv në det, për gjetjen edhe të një shtetaseje që ishte në bordin e këtij mjeti lundrues, e cila dyshohet se është mbytur.

Shërbimet e Policisë kufitare Dhërmi kanë marrë një telefonatë se një mjet lundrues ka dalë në det për peshkim dhe si pasojë e dallgëve të mëdha dhe motit të keq personat që ishin në bord rrezikonin të mbyteshin.

Shërbimet e Policisë Kufitare kanë dalë me mjetin lundrues menjëherë në drejtim të adresës së dhënë dhe kanë njoftuar edhe rojën bregdetare për ndihmë.

Si rezultat i operacionit të përbashkët të Policisë Kufitare dhe rojës bregdetare dhe ndihmës nga një mjet lundrues turistik i rastit, u bë e mundur të shpëtohen shtetasit R. R., F. R. dhe A. R., ndërsa shtetasja M. R. nuk është gjetur ende. Vijojnë kërkimet intensive me mjetet lundruese të Policisë Kufitare dhe të rojës bregdetare.

Personat e shpëtuar u dërguan në Jalë, ku i priste ambulanca e qendrës shëndetësore Himarë e njoftuar nga Policia Kufitare, dhe ndodhen në spital, jashtë rrezikut për jetën.

 

© SYRI.net

Related posts

Boki 13 u ankua se është i sëmurë rëndë dhe u grind me Ruskoskën

Televizioni Koha

ARTAN GRUBI: Nuk do merremi me partitë tjera politike por do t’a prezentojmë ofertën tonë

Televizioni Koha

Derkoski për MIA-n: KSHZ ka bërë përpjekje maksimale të organizohen zgjedhje të sigurta dhe transparente

Televizioni Koha

Leave a Comment