Fëmijët të cilët ishin ngujuar në makinë vendosen në një familje kujdestare – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Fëmijët të cilët ishin ngujuar në makinë vendosen në një familje kujdestare

Dy fëmijët të cilët gjatë ditës së djeshme ishin ngujuar brenda një makine në lagjen Lisiçe të re janë në gjendje të mirë shëndetësore ndërsa tashmë janë vendosur në një familje kujdestare.

Në bazë të provave, ditëve në vijim do të vendoset për revokimin e mundshëm të të drejtave prindërore.

Vëllai (4 vjeç) dhe motra (7 vjeçe) dje rreth orës 22:00 u gjetën në një parking në Lisiçe të Shkupit nga kalimtarët. Me ndihmën e policisë fëmijët ishin xjerrë nga makina dhe ishin dërguar në Klinikën e fëmijëve në spitalin “Nënë Tereza” në Shkup.

Related posts

Maqedoni/ Shifra shqetësuese të shkurorëzimeve

Televizioni Koha

Deputetët janë thirrur në orën 15:00 të jenë të pranishëm në Kuvend për mbledhjen për Ligjin e PP-së

Televizioni Koha

E konfirmon trajneri i Maqedonisë: Kërkohet shtyrja e ndeshjes kundër Kosovës

Televizioni Koha

Leave a Comment