FFK merr pjesë në Kongresin e UEFA-s – Tv Koha
Auto Tach Botë Horoskopi Lajme Maqedoni Sport

FFK merr pjesë në Kongresin e UEFA-s

Sot në Romë ka filluar Kongresi Zgjedhor i UEFA-s, në të cilin po marrin pjesë presidenti i FFK-së, Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu.

Para nisjes së punimeve të këtij kongresi, presidenti Ademi ka takuar presidentin e FIFA-s, Gianni Infantino, ku në një bisedë tejet miqësore diskutuan për projektet që kanë të bëjnë me futbollin e Kosovës si dhe për vizitën e Infantinos në Kosovë.

Po ashtu, presidenti Ademi ka takuar edhe presidentin e Federatës së Futbollit të Gjermanisë (DFB) Reinhard Grindel, të cilin e ka falënderuar për përkrahjen dhe bashkëpunimin e frytshëm në shkollimin e kuadrove të trajnerëve, por edhe për thellimin e bashkëpunimit në projekte tjera.

Related posts

Emblemat e uniformave policore edhe në shqip, njoftoi Nuhiu

Televizioni Koha

Benzinat nga mesnata shtrenjtohen për 3,5 denarë

Televizioni Koha

OBT: Tetëdhjetë vende kanë kufizuar eksportin e maskave mbrojtëse dhe pajisjeve mjekësore

Televizioni Koha

Leave a Comment