Lajmi i Ditës Maqedoni

Fiipçe: Masat i marrim që të shpëtojmë jetë, shpresoj se vetëdija po zgjohet te të gjithë qytetarët

Koronavirusi është rrezik i vërtetë, secili prej nesh bart përgjegjësi të madhe në këtë luftë. Sinqerisht shpresoj se vetëdija po zgjohet te të gjithë qytetarët, sepse pa ju nuk mund të fitojmë, shkroi ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në profilin e tij në Fejsbuk.

Masat, thekson ai, duhet të respektohen, i sjellim për mbrojtjen e shëndetit publik, që të shpëtojmë jetë.

“Rrinë në shtëpi, mbrojeni veten, mbroni më të afërmit”, thekson Filipçe.

Related posts

Pasaportat e Maqedonisë pritet të jenë gati për një javë

Televizioni Koha

Sali Murati – kryetar i ri i Gjykatës Kushtetuese

Televizioni Koha

Dimitrov në Spanjë në bisedime për Protokollin për NATO dhe për negociatat me BE-në

Televizioni Koha

Leave a Comment