Filipçe: E fituam betejën e parë me koronavirusin, kthimi në jetën normale do të jetë gradual – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Filipçe: E fituam betejën e parë me koronavirusin, kthimi në jetën normale do të jetë gradual

Kthimi në jetën normale do të jetë gradual dhe i kujdesshëm. Për të ndihmuar në periudhën tjetër, të gjithë do të duhet patjetër t’i ndjekim tri rregullat: larjen e shpeshtë dhe dezinfektimin e duarve, mbajtjen e distancës të paktën dy metra dhe veshjen e pajisjeve mbrojtëse (maskë, faculetë, shall), ka shkruar në profilin e tij të Fejsbuk, ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

E fituam betejën e parë me koronavirusin, thekson Filipçe dhe shton se vetëm nëse jemi të gjithë të ndërgjegjshëm dhe të përgjegjshëm do të jemi në gjendje ta mbajmë situatën nën kontroll. bs/mb/

Related posts

Anketa e Institutit “Aksios”: Koalicioni ASH – AA janë forca e parë te shqiptarët dhe pritet të fitojnë shumicën e komunave në zgjedhjet lokale

Televizioni Koha

Pjesëtari i Grupit të Kumanovës ka komunikuar me Fatime Fetain

Televizioni Koha

KE: Nuk do të ketë “verë normale”, por nuk do ta lëmë pa e shfrytëzuar

Televizioni Koha

Leave a Comment