Filipçe: Inkurajon numri i lartë i pacientëve të shëruar nga Kovid-19 - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Filipçe: Inkurajon numri i lartë i pacientëve të shëruar nga Kovid-19

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe njoftoi sot se numri i lartë i të shëruarve nga Kovid-19, është moment inkurajues. Ai njoftoi edhe për kapacitetet spitalore.

“Ajo që inkurajon, po rritet numri i të shëruarve, kohëve të fundit kemi regjistruar numër të lartë të të shëruarve si në kushtet shtëpiake po ashtu edhe të atyre që janë të shtrirë në spital. Sa i përket kapaciteteve të spitaleve, afro një mijë shtretër.

Në Shkup kemi punuar në zgjerimin e kapaciteteve, me çrrastë janë siguruar afro 200 shtretër për të sëmurët nga Kovid-19”, deklaroi Venko Filipçe, ministër i shëndetësisë.

Related posts

QEVERIA DHE KOMUNA “HARRUAN” INVESTIMET NË KODRËN E DIELLIT

Televizioni Koha

Premtime të ndryshme nga partitë, në fokus të rinjtë dhe ekonomia

Televizioni Koha

Zaev thotë se do të takohet edhe me Menduh Thaçin

Televizioni Koha

Leave a Comment