Filipçe: Nuk përjashtohet mundësia që coronavirusi të ketë qenë i pranishëm që nga janari në vendin tonë – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Filipçe: Nuk përjashtohet mundësia që coronavirusi të ketë qenë i pranishëm që nga janari në vendin tonë

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, sot në konferencë për shtyp tha se nuk përjashtohet mundësia që virusi Covid-19, të jetë i pranishëm që nga viti i ri, para se zyrtarisht të zbulohet rasti i parë.

Ai këtë e tha pas dy rasteve të vdekjeve të cilat u zbuluan në një shtëpi në Veles, të cilët kishin ndërruar jetë që nga janari, ndërsa në testimet për coronavirus këto ditë, rezultuan pozitiv, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Nuk përjashtohet mundësia që virusi të jetë i pranishëm në vendin tonë edhe më herët, sidomos duke pasur parasysh numrin e vdekjeve nga gripi sezonal këtë vit, si dhe publikimet se ka bartës pa simptomatik të virusit Covid-19”, tha Filipçe.

Ndryshe, dy personat që u gjetën të vdekur para katër ditëve në një apartament në Veles, sipas autopsisë kanë ndërruar jetë më 6 janar, ndërsa njëri prej tyre ka rezultuar pozitiv në testin për coronavirus./Telegrafi/

Related posts

Orët policore, përjashtohen njerëzit që kanë nevoja urgjente shëndetësore

Televizioni Koha

Qeveria mban mbledhje në Manastir, Duraku viziton Muzeun e Alfabetit

Televizioni Koha

LSDM paralajmëroi 600 milionë euro për kompanitë vendase dhe investimevet e huaja të drejtpërdrejta, VMRO pagë më të lartë për 25 për qind

Televizioni Koha

Leave a Comment