FILIPÇE: Shtatë pacientë janë në gjendje kritike – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

FILIPÇE: Shtatë pacientë janë në gjendje kritike

Ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencë për shtyp ka thënë se në Klinikën infektive në 24 orët e fundit janë pranuar pesë pacientë, numri i përgjithshëm është 68, me fotografi të rëndë janë 20, ndërsa shtatë janë në gjendje të rëndë dhe janë  në aparate për frymëmarrje, përcjell GazetaExpress.

“Në Klinikë janë pranuar një nënë nga Koçani dhe foshnja katër muajsh, të cilët për momentin janë në gjendje stabile”, tha Filipçe./GazetaExpress/B.Lika/

Related posts

Kryetari i Alternativës Gashi: Jam optimist se do të formohet Qeveri, pres të bëhemi pjesë e saj

Televizioni Koha

Koneski – Mickoskit: Kërkesa për kongres të jashtëzakonshëm për zgjedhje të liderit të ri është gjë normale në një parti demokratike

Televizioni Koha

BDI: Mundësi të barabarta, mbi 40% gra në organet partiake dhe ato përfaqësuese

Televizioni Koha

Leave a Comment