Filipçe: Vaksinimi i nxënësve të shtyhet për dy muaj – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Filipçe: Vaksinimi i nxënësve të shtyhet për dy muaj

Fëmijët e porsalindur dhe parashkollor mund të vaksinohen në terminin e rregullt, ndërsa për nxënësit mund të shtyhet dy deri në tre muaj. Ky është mendim profesional i Komitetit për Imunizim, tha ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve në konferencën e rregullt për shtyp në Qeveri.

Lidhur me rrezikun nga përhapja e virusit gjatë tubimeve fetare, Filipçe përsëriti se ndalesa për tubime masive nga Qeveria vlen për të gjithë.

“Ka ndalesë të vlefshme për çfarëdo qoftë tubime masive nga ana e Qeverisë. Askush nuk duhet të bëjë thirrje që kjo të shkelet pa marrë parasysh në atë kush është organizatori”, theksoi Filipçe.

Related posts

Gjatë fundjavës teleferiku me gjashtë ulëse në Kodrën e Diellit do të mund të shfrytëzohet pa pagesë

Televizioni Koha

Fillon lirimi nga akontacionet e tatimit të fitimit dhe tatimit të të ardhurave personale nga kryerja e veprimtarisë së pavarur

Televizioni Koha

Aksion për kontrolle në trafikun rrugor në Gostivar | VIDEO

Televizioni Koha

Leave a Comment