31/05/2023
14.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Filipçe:Të infektuarit me korona virus,sonte dërgohen në Klinikën infektive

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp theksoi se të infektuarit me koronavirus sonte nga Dibra me transport special do të dërgohen në Klinikën infektive.

Ai shtoi se janë identifikuar të gjithë 40 udhëtarët nga autobusi me të cilët çifti bashkëshortor kanë udhëtuar në Maqedoni nga Bresha, Italia Veriore dhe me të gjithë ata në vijim po realizohen intervista me epidemiologë.

Të fundit