Filloi takimi i NEQ, vendet koordinohen për lehtësimin e kufizimeve – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Filloi takimi i NEQ, vendet koordinohen për lehtësimin e kufizimeve

Filloi takimi i Nismës së Evropës Qendrore nën kryesimin e Malit të Zi e cila për shkak pandemisë Kovid 19 mbahet përmes lidhjes së video konferencës.

“Bisedojmë për ndikimet socio-ekonomike të Kovid-19 dhe koordinohemi për lehtësimin e kufizime”, ka shkruar kryeministri Oliver Spasovski në profilin e tij të Fejsbukut.

Në takim marrin pjesë kryeministrat e vendeve nga Nisma e Evropës Qendrore. sn/

Related posts

Spanja ia kalon Iranit me viktima të koronavirusit, rreth 400 të vdekur për 24 orë

Televizioni Koha

Burri vret ish bashkëshorten në Zvicër, që të dy nga Maqedonia e Veriut

Televizioni Koha

Mickoski: Janë të vogla shanset për koalicion parazgjedhor me parti shqiptare

Televizioni Koha

Leave a Comment