Flamuri i Maqedonisë së Veriut sot do të ngritet para selisë së NATO-s – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Flamuri i Maqedonisë së Veriut sot do të ngritet para selisë së NATO-s

Ceremonia e ngritjes së flamurit të Maqedonisë së Veriut do të zhvillohet në mesditë (15:00) para selisë së NATO-s në Bruksel, duke shënuar pranimin e vendit në Aleancën e Veriatlantikut.

Ceremonia e ngritjes së flamurit do të zhvillohet njëkohësisht përpara selisë së Operacioneve të Komandës së Përbashkët (Shape – Mons) dhe në selinë e Komandës së Përbashkët të NATO-s për Transformime në Norfolk, Virxhinia.

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg dhe përfaqësues i delegacionit të Maqedonisë së Veriut në NATO pritet gjithashtu të japin një fjalim të shkurtër. Ngjarja në selinë e NATO-s do të transmetohet drejtpërdrejt në faqen e internetit të NATO-s./Telegrafi/

Related posts

Komiteti i Helsinkit: Gjuha e urrejtjes në kohë të pandemisë – dominojnë denoncimet në bazë të përkatësisë etnike dhe politike

Televizioni Koha

LSDM: Do ta formojmë Qeverinë e re, obligohemi të ofrojmë edhe më shumë

Televizioni Koha

Ja sa votues janë paraqitur deri sot për votim në diasporë

Televizioni Koha

Leave a Comment