Flet pronari i objektit te Mavrovasja: Personi që dëshiron objektin tim le të paraqitet për t’ia dhuruar - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Flet pronari i objektit te Mavrovasja: Personi që dëshiron objektin tim le të paraqitet për t’ia dhuruar

Pronari i objektit te Mavrovasja, Mevludin Aliti në deklaratë para mediave tha se ai është pronari i objektit që u dogj nga zjarri dhe se nuk janë të sakta informacionet se ai nuk ka qenë i qasshëm për policinë.

“Mund lirisht të shihni se ditën e parë kur erdhën, unë isha aty, ua dhashë dokumentet për objektin”, tha Aliti, njofton Telegrafi Maqedoni.

Ai bëri të ditur se vjet ka gjetur mjet eksploziv në objekt dhe se sivjet i është djegur dhe se kanë kaluar 50 ditë ende nuk dihen arsyet.

“Personi që dëshiron objektin tim le të paraqitet që t’ia dhuroj dhe të mos mundohemi më shumë”, tha Aliti i cili tha se po ndërton me elaborat dhe projekt dhe se ka paguar mbi 400 mijë denarë për legalizim.

 

 

 

Related posts

Pendarovski propozon që regjistrimi të mbahet në maj apo qershor

Televizioni Koha

Nesër mot me vranësira të ndryshueshme dhe shi lokal

Televizioni Koha

Zeqiri: Qeveria përfiton nga migrimi, zvogëlon shfrytëzuesit e ndihmave sociale (foto)

Televizioni Koha

Leave a Comment