Lajmi i Ditës Rajon

Flota e re e autoambulancave të emergjencave civil, gati të vijë nga Turqia

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se është gati për tu nisur nga Turqia flota e re e autoambulancave të emergjencave civile.

Lajmin, kryeministri Edi Rama e bëri të ditur në një postim në Facebook, duke publikuar edhe fotot.

Një ditë më parë, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu bëri të ditur se nga Turqia do të vijnë edhe pajisje mbrojtëse për personelin mjekësor.

/Ora News.tv/

 

Related posts

Kushtetuta, si shpallet gjendje e jashtëzakonshme në Maqedoni dhe çfarë nënkupton kjo

Televizioni Koha

ASH i drejtohet ministrit Kreshnik Bekteshi: Ministër, sillu në mënyrë të përgjegjshme sepse je pjesë e qeverisë që duhet të menaxhojë me krizën

Televizioni Koha

VMRO-DPMNE: Zgjerimi i hetimit dhe paraburgim për Katica Janevën

Televizioni Koha

Leave a Comment