Franca e tejkaloi pragun prej 25.000 rasteve të vdekjes si pasojë e koronavirusit të ri - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Franca e tejkaloi pragun prej 25.000 rasteve të vdekjes si pasojë e koronavirusit të ri

Me 306 raste të reja të vdekjes në 24 orët e kaluara, në Francë numri i përgjithshëm i të vdekurve nga pasojat nga epidemia me koronavirusin e ri u ngjit në 25.201, njofton korrespondenti i MIA-s.

Në trajtim spitalor janë 25.548 persona, prej të cilëve 3.696 pacientë janë në trajtim intensiv.

Edhe krahas uljes së vogël të pacientëve në trajtim intensiv, kapaciteti i mbushur në rianimacion është 127 për qind.

Related posts

Qeveria i obligoi MPB-në, MSH-në dhe QMK-në të gjithë personat nga shtëpitë e uikendit në Mavrovë dhe Rostushë t’i braktisin ato

Televizioni Koha

Han: Pa sinjal të qartë për fillimin e negociatave, BE-ja rrezikon ta humb ndikimin në Ballkan

Televizioni Koha

Tre mjekë nga Pulmologjia të infektuar me koronavirus

Televizioni Koha

Leave a Comment