Frikë në lagjen 18 të Durrësit, pallati rrëzohet plotësisht – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Frikë në lagjen 18 të Durrësit, pallati rrëzohet plotësisht

Pallati ngjitur me kryqin e kuq në Durrës është rrëzuar plotësisht dhe raportohet se ka njerëz nën rrënoja.

Pasoja e rëndë nga tërmeti njoftohet se ka prekur pallatin në lagjen nr 18, në Durrës, prapa shkollës “Benardina Qeraxhia”.

Zjarrfikesit dhe ambulanca nuk kishin mbërritur deri gjysmë ore pas tërmetit.

Në Durrës kanë mbërritur kryeministri Edi Rama dhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj.

Raportohet se nga tërmeti ka disa dhjetëra të plagosur. Ka njoftime të pakonformuara zyrtarisht edhe për disa persona të vdekur.

Related posts

Nga e mërkura mbajtja e maskave mbrojtëse dhe dorezave e detyrueshme për qytetarët e Kumanovës, Tetovës dhe Prilepit

Televizioni Koha

Shumica e qytetarëve në Maqedoni mund të marrin ndihmë një herë nga shteti deri në 10,000 denarë

Televizioni Koha

Samit BE – Ballkani Perëndimor të mërkurën përmes video konferencës

Televizioni Koha

Leave a Comment