Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Futbollistët e ligës së parë të Tetovës u testuan për KOVID-19 - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Futbollistët e ligës së parë të Tetovës u testuan për KOVID-19

Testime për Kovid 19 janë kryer sot për futbollistët të dy skuadrave Tetovare të ligës së parë Renova dhe Shkëndija. Lojtarëve u janë marrë shtupa konform protokolleve për ekzaminimin e sëmundjes. Egzaminimet i organizon sindikata e futbollistëve të Maqedonisë në bashkëpunim me institucionin shëndetësor privat Axhibadem Sistina.

“Testet kryhen ndaj gjithsej 41 personave, të gjithë futbollistët, stafi profesional dhe administrata. Shpresojmë se nuk do të ketë raste pozitive në mënyrë që të përgatitemi më mirë për vazhdimin e sezonit në qershor”, tha Fisnik Nuhi, drejtori sportiv i KF Renova.

Rezultatet e testeve do të dihen gjatë ditës së nesërme. mb/

Related posts

Hynë në izolim 12 ushtarë të URMV-së

Televizioni Koha

Bekteshi: Po bëjmë përpjekje të dalim nga kjo situatë me pasoja sa më të vogla

Televizioni Koha

Çmontohet spitali mobil afër Klinikës Infektive

Televizioni Koha

Leave a Comment