Gjenden dy fëmijë të vegjël të mbyllur në makinë – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Gjenden dy fëmijë të vegjël të mbyllur në makinë

Rreth orës 22:00 në Bulevardin Video Smilevski – Bato në periferi të Shkupit, respektivisht në Lisiçe të re, policia ka gjetur dy fëmijë të mbyllur në makinë, fëmijët ishin vëlla dhe motër të moshës 7 dhe 4 vjeçe, konfirmuan nga Ministria e Brendshme.
Pasi ndërhyrjes së fqinjëve, policia ka thyer dritaret e makinës prej ku janë nxjerrë fëmijët dhe janë dërguar në Klinikën e Shkupit.

Ende nuk ka asnjë informacion se si fëmijët kishin mbetur vetëm në makinë. Ministria e Brendshme njofton se gjatë ditës do të jepen informacione shtesë në lidhje me rastin.

Related posts

Pesë të vdekur dhe 101 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

Televizioni Koha

Regjistrimi i diasporës së RMV-së, prin Zvicra dhe Gjermania

Televizioni Koha

Komisioni për Sëmundje Infektive propozon hapjen e kufijve me Serbinë, Malin e Zi, Kosovën dhe Shqipërinë pa PCR test

Televizioni Koha

Leave a Comment