Gjermania i dhuron Mqedonisë së Veriut aparate për frymëmarrje - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Gjermania i dhuron Mqedonisë së Veriut aparate për frymëmarrje

Qeveria e Republikës Federale të Gjermanisë i ka dhuruar tetë aparate për frymëmarrje Ministrisë së Shëndetësisë të Republikës së Maqedonisë të Veriut në mbështetje të klinikave maqedonase, kumtoi ambasada gjermane në Shkup.

Ky donacion është me iniciativë të Qeverisë Federale gjatë presidencës gjermane të Këshillit të Bashkimit Evropian, për të ndihmuar vendet e Ballkanit Perëndimor në përballjen e pandemisë Kovid-19.

Vlera e përgjithshme e donacionit është rreth 233.000 euro dhe u zbatua përmes Agjencisë Federale Gjermane për Mbrojtjen Civile THW. bs/mb/

Related posts

Ndjehet tërmet në Shkup

Televizioni Koha

Janë hapur vendvotimet në rajonin e Tetovës, 184,132 qytetarë me të drejtë vote

Televizioni Koha

Mickovski reagon për arrestimet e Veljanovskit, Ristovskit dhe Janakievskit

Televizioni Koha

Leave a Comment