“Gjithçka po tundej”/ Tërmet në Itali, qytetarët dalin në rrugë e sheshe - Tv Koha
Rajon

“Gjithçka po tundej”/ Tërmet në Itali, qytetarët dalin në rrugë e sheshe

Mbrëmjen e djeshme, një tërmet me magnitudë 4.6 goditi zonën e Ragusa-s, në Siçili.

Nisur nga të dhënat e Institutit Kombëtar italian të Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë, epiqendra është lokalizuar në det, 15 kilometra në jug të Acate-s, me thellësi 30 kilometra. Lëkundjet sizmike shkaktuan panik, çka solli grumbullimin e njerëzve në rrugë dhe sheshe.

Zhurnal Ads
“Pata shumë frikë, gjithçka po tundej”, shprehet qytetari Stefano Sucato.

Për fat të mirë, mediat italiane ende nuk kanë raportuar të plagosur apo dëme. Tërmeti u ndje në Sirakuzë, Catania dhe midis Licata (Agrigento) dhe Gelas (Caltanissetta), por edhe në Palermo.

Related posts

Konfirmohen 190 raste të koronavirusit në Greqi, mbyllen të gjitha kafenetë dhe objektet hotelierike (PLT)

Televizioni Koha

Në Bruksel vazhdon sot dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit

Televizioni Koha

PARASHIKIMET/ Po kur të vijë vaksina ç’do ndodhë me COVID-19? Shpjegimet optimiste të një doktori turk

Televizioni Koha

Leave a Comment