Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Gjoba për 1.143 persona të cilët nuk kanë mbajtur maska, në izolim 905 persona, ndërsa 120 në vetizolim - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Gjoba për 1.143 persona të cilët nuk kanë mbajtur maska, në izolim 905 persona, ndërsa 120 në vetizolim

Ministria e Punëve të Brendshme kumtoi se në 24 orët e kaluara janë regjistruar 1,143 shkelje nga qytetarë që nuk e respektuan masën për mbajtjen e maskave.

Në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, 905 personave u dhanë vendime për izolim, ndërsa 120 persona nënshkruan deklarata për vetizolim.

Punonjësit e policisë bënë kontrollin e personave në izolim dhe vetizolim dhe nuk u regjistruan persona të cilët nuk e kanë respektuar masën per izolim dhe vetizolim. ls/shk/

Related posts

Sugareski: Mos blini bileta ajrore pa rihapjen e aeroporteve

Televizioni Koha

Sot fillon vaksinimi i mësimdhënësve

Televizioni Koha

Qeveri piroteknike

Televizioni Koha

Leave a Comment