30/11/2023
8.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Godina e qeverisë ngjyroset me ngjyrat e flamurit të Izraelit

Godina e qeverisë së Maqedonise së Veriut në Shkup sonte është ngjyrosur me ngjyrat e flamurit të Izraelit. Kryeministri Dimitar Kovaçevski ka postuar një video në rrjetet sociale.

“Mbështetje për Izraelin në këto kohë të vështira. Ne dënojmë fuqishëm dhe pa mëdyshje sulmet terroriste të Hamasit ndaj Izraelit. Mendimet tona janë me popullin izraelit, me të cilin solidarizohemi dhe bashkëndiejmë.
Ne apelojmë për zgjidhje përmes dialogut, bota ka nevojë për paqe.

Të fundit