30/11/2023
9.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Gordana Jankulloska sot është liruar  nga burgu

Ish ministrja e Brendshme,  Gordana Jankulloskës sot është liruar  nga burgu, përcjell TV21. Lirimi i saj vjen pas vendimit të Gjykatës së Apelit që Jankulloska të lirohet, dhe e njëjta të mos kthehet në burg nëse deri në tetor të vitit të ardhshëm nuk përsërit vepër penale.

Ndryshe, ish-ministrja Jankulloska vuante dënim me burg për rastin “Tanku”, për furnizimin e paligjshëm të Mercedesit të famshëm. Ajo në vitin 2018 dënua me gjithsej 6 vjet burg, ndërsa Gjykata e Apelit paraprakisht ia uli dënimin në 4 vjet./tv21.tv

Të fundit