Gruaja shtatzënë e fiton betejën me COVID-19, testet rezultojnë negative – Tv Koha
Lajmi i Ditës Rajon

Gruaja shtatzënë e fiton betejën me COVID-19, testet rezultojnë negative

Gruaja shtatzënë nga Fieri, e prekur nga COVID 19 rezultoi negative, në dy teste e bëra në Spitalin Infektiv. Ajo e fitoi kështu betejën me virusin korona.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gruaja në muajin e tetë të shtatzënisë, ka lënë pak çaste më parë spitalin.

Nusja e shtëpisë, e cila është në muajin e tetë të shtatzënisë, u prek nga COVID 19, pasi vizitoi prindërit e saj në Tiranë, të prekur nga ky virus. Ky takim me familjarët e saj në Tiranë i ka kushtuar edhe infektimin e familjes në Fier, por fatmirësisht për stafin mjekësor të Infektivit ajo sot gëzon shëndet të plotë.

Related posts

Ministria e Kulturës shpalli Thirrje Publike për dorëzimin e Kërkesës për mbështetje financiare të artistëve dhe punëtorëve të kulturës.

Televizioni Koha

Reisi takon Ambasadorin e Turqisë në Shkup

Televizioni Koha

JA KUR MUND TË LIROHEN MASAT SIPAS KRESHNIK BEKTESHIT

Televizioni Koha

Leave a Comment