Grubi: BDI-ja i përkrah ligjet, i bindur se do të kalojnë para shpërbërjes së Kuvendit – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Grubi: BDI-ja i përkrah ligjet, i bindur se do të kalojnë para shpërbërjes së Kuvendit

Deputeti nga radhët e Bashkimit Demokratik për Integrim, Artan Grubi, në një status në Fejsbuk shkruan se partia e tij i përkrahë ligjet që janë në procedurë parlamentare dhe se janë të bindur që të njëjtat do të kalojnë para shpërbërjes së Kuvendit.

“Bashkimi Demokratik për Integrim përkrah tërësisht ligjin për prokurori publike, ligjin për këshillin e prokurorëve publik, ligjin për mbrojtje, kodin zgjedhor me korrigjimin e njësive zgjedhore, si dhe Marrëveshjen e Prespës, të Ohrit dhe të fqinjësisë së mirë. Jemi të bindur se të gjitha këto ligje dhe vendime do të merren para shpërbërjes së Kuvendit. Zgjedhjet e parakohshme u dakorduan konsensualisht tek presidenti Pendarovski dhe paparashikueshmëria politike nga cila do palë është joserioze dhe e paqëndrueshme për vendin tonë”, shkruan Grubi në Fejsbuk. .MEDIAL.mk

Related posts

LSDM: VMRO-DPMNE ka filluar ta promovojë Zoran Zaevin

Televizioni Koha

Zhernovski-Buriq: Këshilli i Evropës përshëndet miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike

Televizioni Koha

MSHIA: Maqedonia e Veriut nuk ka lëshuar në përdorim rrjet 5G

Televizioni Koha

Leave a Comment