Infektohet me coronavirus i punësuari në Klinikën e Kardiologjisë në Shkup – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Infektohet me coronavirus i punësuari në Klinikën e Kardiologjisë në Shkup

Një i punësuar në Klinikën e Kardiologjisë në Shkup është infektuar me coronavirus, informojnë nga “360 shkallë”.

Bëhet fjalë për teknik, i cili është i punësuar në repartin e rëntgenit. I infektuari është paraqitur në punë edhe pse është dashur të vetizolohet.

Tekniku i rëntgenit është testuar ndërsa mëngjesin e sotëm ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Siç theksojnë burimet e njëjta, i gjithë personeli mjekësor i Klinikës së Kardiologjisë tani po i nënshtrohet testimit, ndërsa është dezinfektuar plotësisht salla ku ka punuar tekniku./Telegrafi/

Related posts

KOMISIONI PËR SËMUNDJE INFEKTIVE PROPOZON MASA TË REJA, ORA POLICORE DO TË FILLOJË NË 24:00

Televizioni Koha

Foto/ Të plagosur dhe dëme të konsiderueshme nga tërmeti në Durrës

Televizioni Koha

z.Lazim Destani: Nderimi më i madh që mund t’ua bëjmë brezave që sakrifikuan për atdheun

Televizioni Koha

Leave a Comment