30/05/2023
20.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

Ish -presidenti francez Nicolas Sarkozy dënohet me burgim

Ish-presidenti francez, Nicolas Sarkozy u shpall fajtor dhe dënua sot, në Paris, për financim të paligjshëm të fushatës së tij në 2012, në të ashtuquajturën afera “Bygmalion”.

Ish-kreu i shtetit mungonte në Gjykatën Penale të Parisit kur u lexua vendimi. Prokuroria kërkoi një vit burg, përfshirë edhe një gjobë.

Të fundit