Lajmi i Ditës Maqedoni

Janeva do të kryejë ekzaminim kardiologjik në klinikën “Zhan Mitrev”

Ish-prokurorja speciale Katica Janeva, sot nga burgu hetues do të dërgohet në klinikën “Zhan Mitrev” ku ajo do t’i nënshtrohet një ekzaminimi kardiologjik internist, konfirmoi për MEDIAL-n avokatja e saj, Irena Frçkovska.

Gjendja shëndetësore e Janevës, sipas avokatëve të saj, është e keqe dhe ajo ankohet për presion të lartë dhe ankth të përgjithshëm.

Janeva më parë ka marrë trajtimin e duhur në klinikën e burgut, dhe kjo është ekzaminimi i parë i saj jashtë burgut.

Paraprakisht, mbrojtja e Janevës ka kërkuar që paraburgimi i saj të zëvendësohej me arrest shtëpiak, por gjykata e refuzoi kërkesën e tyre. ls/

Related posts

Mickoski iku nga takimi i liderëve por nga drejtësia nuk mund të ik, Propozim-ligj i ri për Prokurorinë Publike

Televizioni Koha

Një banor i Reçicës së Vogël me automjet ka goditur dhe ka lënduar 10 këmbësorë

Televizioni Koha

MPB-ja pret që “Telegram” të shlyej grupin “Dhoma Publike”

Televizioni Koha

Leave a Comment