Kalendari islamik i datës 17.05.2020 – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Kalendari islamik i datës 17.05.2020

Koha e iftarit dhe syfyrit

17 maj 2020

Në Shkup, koha e syfyrit (imsaku) është në orën 03 e 08 minuta, ndërsa koha e iftarit (akshami) në orën 19 e 55 minuta.

Koha e iftarit dhe syfyrit në Prilep dhe Kumanovë fillon një minutë më herët, në Veles dy minuta më herët, Shtip tre, në Koçan – katër, në Strumicë dhe Vallandovë – pesë, ndërsa në Dellçevë gjashtë minuta më herët.

Në krahasim me Shkupin, iftari dhe syfyri në Resnjë dhe Manastir fillojnë një minutë më vonë, në Tetovë, Gostivar dhe Kërçovë – dy minuta, ndërsa në Ohër, Dibër dhe Strugë – pesë minuta më vonë.

Related posts

6 raste të reja, asnjë i vdekur në 24 orët e fundit nga KOVID-19

Televizioni Koha

Komuna e Gostivarit me realizim rekord të buxhetit për vitin 2019

Televizioni Koha

5 raste të reja me Kovid-19, asnjë viktimë

Televizioni Koha

Leave a Comment