Kalendari islamik - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Kalendari islamik

Koha e iftarit dhe syfyrit

7 maj 2020

Në Shkup, koha e syfyrit (imsaku) është në orën 03 e 25 minuta, ndërsa koha e iftarit (akshami) në orën 19 e 45 minuta.

Koha e iftarit dhe syfyrit në Prilep dhe Kumanovë fillon një minutë më herët, në Veles dy minuta më herët, Shtip tre, në Koçan – katër, në Strumicë dhe Vallandovë – pesë, ndërsa në Dellçevë gjashtë minuta më herët.

Në krahasim me Shkupin, iftari dhe syfyri në Resnjë dhe Manastir fillojnë një minutë më vonë, në Tetovë, Gostivar dhe Kërçovë – dy minuta, ndërsa në Ohër, Dibër dhe Strugë – pesë minuta më vonë.

Related posts

BDI ofron ide dhe koncepte që janë në të mirë të qytetarëve shqiptarë

Televizioni Koha

Mesazhi i nuses për të ftuarit e dasmës: Nëse nuk vini prej koronavirusit, jeni të vdekur për mua

Televizioni Koha

Osmani: Shtabi qeveritar i krizës diskutoi që ora policore të zgjasë nga ora 19:00 deri 05:00

Televizioni Koha

Leave a Comment