23/09/2023
33.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Kasami në Danimarkë viziton Shoqatën Kulturore Shqiptare “Nerashti”

Në vazhdën e takimeve të shumta që kreu u Komunës së Tetovës, Bilall Kasami po zhvillon në Danimarkë gjatë ditës së djeshme ishte edhe vizita te Shoqata Kulturore Shqiptare NERASHTI.

“I shoqëruar nga ambasadori i Maqedonisë së Veriut në Danimarkë z. Faton Bejta, bashkë me kryetarin e komunës së Ballerupit z. Jesper ëürtzen, vizituam Shoqatën Kulturore Shqiptare NERASHTI, ku u pritëm me poezi dhe këngë shqipe të recituar nga fëmijët e bashkëatdhetarëve tanë që jetojnë në Ballerup.

Duke e falenderuar shoqatën për mikpritjen, i ndamë një pllaketë në shenjë mirënjohjeje për bashkëpunimin tonë”, ka shkruar kryetari i Lëvizjes Besa-Bilall Kasami.

Të fundit