Kasami nga Departamenti i Shtetit Amerikan: SHBA-të pro koalicionin LSDM – BESA (VIDEO) – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Kasami nga Departamenti i Shtetit Amerikan: SHBA-të pro koalicionin LSDM – BESA (VIDEO)

Kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami i cili po qëndron për vizitë në SHBA ka theksuar se SHBA ka shprehur mbështetje të fuqishme për koalicionin BESA-LSDM.

Përmes një video mesazhi të publikuar në rrjetin social, Facebook, Kasami thekson se gjatë takimit me ndihmës sekretarin amerikan të shtetit për Evropë dhe Euro-Azi, ambasadorin Philip T. Reeker ka pranuar vlerësime pozitive për koalicionin e arritur mes LSDM dhe Lëvzijes Besa.

Ai shtoi se koalicioni LSDM-BESË është garancë për orientimin euro-atlantik të Maqedonisë së Veriut.

?????? Maqedonia e Veriut në rrugë të drejtë dhe koalicioni BESA-LSDM garancë për orientimin euro-atlantik të vendit!

Geplaatst door Bilall Kasami op Woensdag 4 maart 2020

Related posts

Dita Ndërkombëtare e Personave me Aftësi të Kufizuar

Televizioni Koha

Kosova përkohësisht ndaloi importin e vezëve dhe shpezëve nga Maqedonia e Veriut

Televizioni Koha

Katica Janeva jep dorëheqje të parevokueshme

Televizioni Koha

Leave a Comment