KASAMI: PSP-JA TË VAZHDOJ ME PUNË DERI NË ZBARDHJEN E RASTEVE – Tv Koha
Maqedoni

KASAMI: PSP-JA TË VAZHDOJ ME PUNË DERI NË ZBARDHJEN E RASTEVE

Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami sot realizoi një takim me kryeministrin Zoran Zaev, temë e takimit ishte Prokuroria Speciale Publike (PSP). Pas takimit Kasami deklaroi se Lëvizja BESA është për vazhdimin e mandatit të PSP-së dhe atë deri në përmbylljen e të gjitha rasteve.

“Sot i përcollëm kryeministrit qëndrimin tonë. Ne si Lëvizje BESA e përkrahim funksionimin e PSP me gjithë kapacitetin e saj, këtu dua të ngrit faktin e vlefshmërisë së përgjimet, dhe ti përmbyllë të gjitha lëndët që dalin nga përgjimet. I dhamë propozimet tona, komfor marrëveshjes, që amendamentet të jenë zgjidhje. Synojmë që bombat të përdoret si dëshmi dhe indice”, tha Bilall Kasami, kryetar i Lëvizjes BESA. /Alsat-m

Related posts

Karantina shtetërore zëvendësohet me izolim shtëpiak, do të konfirmohet protokolli për kufijtë shtetërorë

Televizioni Koha

As sot nuk është diskutuar për masa lehtësuese

Televizioni Koha

Sheqerinska: Të mos përhapen lajme të rreme për krizën e emigrantëve

Televizioni Koha

Leave a Comment