01/10/2023
14.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

Kasami: Qeveri pa BDI-në, koalicioni “Mundemi” do t’i fitojë 61 deputetë

Lideri i Besës Bilall Kasami së bashku me kryetarin e LSDM-së, Zoran Zaev kanë mbajtur një tribunë me qytetarët, duke thënë se ky koalicion është i pari multietnik dhe ka thyer shumë barriera. Kasami ka deklaruar se votat e Besës kanë vendimtare gjatë ndryshimeve kushtetuese.

“Nuk mund të quhej një qeveri e suksesshme me BDI-në brenda me gjysmën e regjimit të kaluar”, ka deklaruar Kasami.

Më tej Kasami ka deklaruar se qeveria e ardhshme do të formohet pa BDI-në dhe se ky koalicion do t’i fitojë 61 mandate.

Të fundit