Katër raste të reja në Maqedoninë e Veriut, janë nga Dibra – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Katër raste të reja në Maqedoninë e Veriut, janë nga Dibra

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe njoftoi se në vend ka edhe 4 raste të reja me vi rusin ko rona. Numri i të prekurve në Maqedoninë e Veriut shkon në 13. Filipçe njoftoi se qeveria do të shpallë gjendje krize në Dibër dhe Qendër të Zhupës.

“Në mbledhjen e sotme qeveria miratoi që të shpallet gjendje krize në Dibër dhe Qendër të Zhupës. Sot pacientët janë në gjendje stabile, përveç pacientes së parë nga Dibra, e cila mund të vendoset në aparate të frymëmarrjes. Sot kanë ardhur rezultate nga Dibra për 10 pacientë, ndërsa 4 kanë rezultuar pozitiv”-tha mes tjerash Filipçe.

Filipçe njoftoi se gjatë ditës së sotme një udhëtar ka arritur nga Gjermania, shtetas i Maqedonisë me simptoma dhe i njëjti po testohet.

Related posts

Në 2019 vetëm 813 maqedonas kanë marrë shtetësi bullgare

Televizioni Koha

Franca ndalon sërish tubimet me më shumë se 10 persona

Televizioni Koha

Kasami: Voto numrin 3 Vota për koalicionin “MUNDEMI” është votë për zhvillim dhe integrim e jo për izolim dhe shkatërrim

Televizioni Koha

Leave a Comment